Ze zápisů, usnesení RM a ZM Častolovice III

20. ledna 2015 v 20:43 |  Aktuality
Členové finančního výboru:
všichni navrženi a schváleni koalicí ANO 2011, SNK, TOP 09, VPM, KSČM
Mgr. A. Zvěřinová, člen rady městyse - předseda (kandidát SNK)
Ing. M. Brandejs (jeho manželka kandidátka ANO 2011)
Ing. E. Šupler (kandidát TOP 09)
Ing. P. Kotoučová (kandidát SNK)
Ing. P. Chlebná (kandidát SNK)
(navrženi byli i kandidáti Prosperity, Strany zelených, Sdružení nestraníků, Otevřené radnice, ale koalice je neschválila !)

Členové kontrolního výboru:
všichni navrženi a schváleni koalicí ANO 2011, SNK, TOP 09, VPM, KSČM
Ing. J. Novák CSc - předseda (kandidát SNK)
Ing. Z. Petrášová (kandidát KDU-ČSL)
Ing. A. Kapucián (kandidát KSČM)
J. Vanická (kandidát SNK)
Ing. J. Kovaříček CSc (kandidát SNK)
(navrženi byli i kandidáti Prosperity, Strany zelených, Sdružení nestraníků, Otevřené radnice, ale koalice je neschválila !)

Poznámka: Tímto vlastně současná koalice pod taktovkou SNK a své odnože ANO 2011 získala prvenství v historii Častolovic, protože nikdy se ještě nestalo, aby ti, co se dostali k moci, vytvořili tak perfektně a promyšleně podhoubí pro možnou korupci ovládnutím všech komisí a výborů, zejména kontrolního. Do jeho čela byl většinou zvolen zástupce opozice (viz p. Januš v 90. letech, v minulém volebním období p. Tomašík a po jeho rezignaci p. Ing. Novák). Výjimkou bylo pouze volební období 2006-2010, opět v režii SNK, kdy předsedkyní KV byla zvolena zástupkyně koaliční KDU-ČSL pí Ing. Petrášová. Rovněž FV byl obsazován zástupci ze všech volebních stran, o komisích nemluvě. Štědrá je i současná koalice v rozdávání odměn za veřejné funkce, kde došlo vesměs k navýšení minimálně o 50%, kromě členů ZM, tam jsou přeci i ti opoziční, svoje zastupitele však pečlivě ošetřili rozdáním funkcí, aby si finančně na své přišli. Rozdali i dalším svým příznivcům, např. předsedové komisí, kteří dříve pracovali zdarma a dobře, pouze na konci roku dle vykazované aktivity obdrželi jednorázovou odměnu, nyní pobírají každý měsíc 750,-Kč. Jakou aktivitu za tuto částku bude během roku vykazovat např. povodňová komise nebo spolková, k čemu je, jaká je náplň jejich činnosti? Tyto komise v minulém volebním období ani neexistovaly. Ale musíme přeci myslet na příští volby a finančně si zavázat své příznivce, aby vytrvali, přeci to je z veřejných prostředků, tak nás to nemusí trápit. A to nás čeká ještě dle předvolebních slibů SNK, kterými oblepili všechny vývěsní plochy, příspěvek na odvoz odpadu pro každou rodinu, příspěvek seniorům na stravování, příspěvek pro žáky 1. ročníku ZŠ. Zdá se však, že při takovém rozjezdu se asi na obyčejné voliče už nedostane, neboť obecní rozpočet není nafukovací. A kde se vezmou peníze na opravu dalších ulic a chodníků, které po opravě volají, na opravu střech na obecních budovách, které jsou v kritickém stavu, na zateplení a opravu restauračního zařízení U Lva, kde úspora energií by byla velkým přínosem, atp.
Kuriozitou je rovněž to, že pan starosta,je vlastně dojíždějící z Kostelce n. Orl..
Zase jedno prvenství Častolovic, bohužel trochu smutné. Nebo se stáváme předměstím Kostelce? Jak může dojíždějící člověk vědět, co se v městysi děje, co je kde potřeba opravit, kde je potřeba něco vybudovat, uklidit, posekat, který chodník a která komunikace v zimě klouže a je potřeba posypat, kde je v létě potřeba zalévat, kde sekat trávu, prořezat keře...Tady je úplně na místě věta jednoho moudrého občana pronesená na veřejné schůzi v sále U Lva 17.11.2014:
"Ve volbách neprohrála žádná volební strana, prohrály Častolovice"

RM zřídila tyto komise a zvolila tyto předsedy 22.12.2014 (zveřejněno 19.1.2015):

Komise sociální, zdravotní a SPOZ - předseda M. Kubalíková (kandidát SNK)

Komise kulturní a školská - předseda Š. Fajglová (kandidát KSČM)

Komise spolková - předseda M. Málek ml. (kandidát ANO 2011)

Komise stavební - předseda J. Malý st. (kandidát SNK)

Komise životního prostředí, veřejného pořádku a ochrany proti povodním - předseda F. Kunčar (kandidát VPM)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama