Co bude dál? Kdo bude další?

1. března 2015 v 23:27 |  Aktuality
Co bude dál? Kdo bude další...?

Ve středu 25. února 2015 v podvečer se na častolovické radnici konala schůzka pouze "vyvolených" zastupitelů
(v počtu 8 osob) s právničkou, jež zastupuje městys ve sporu s firmou Sovis, se kterou vede městys dlouhodobý soudní spor týkající se výše konečné ceny za výstavbu ulice Polnodvorská a provedených či neprovedených stavebních prací. Zájem o účast na této "utajované" schůzce slušnou a neagresivní formou projevila i bývalá starostka paní Mgr. Novohradská, na kterou starosta Ing. Praus přivolal hlídku Policie ČR, za jejíhož doprovodu byla pí zastupitelka donucena radnici opustit. Zarážející na celé kauze je však to, že nikomu ze zúčastněných nevadila na této schůzce účast lidí bezprostředně a osobně zainteresovaných v probíhajícím soudním sporu.

V zápisu z RM ze dne 9. února 2015 je napsáno, že RM schválila, aby starosta jménem městyse podal trestní oznámení na paní A. pro pomluvu a její šíření, protože si dovolila "projevit svůj názor" ve svém článku "Přemítání první", kde ale nikde nenajdete slovo "korupce", které bylo hodně využívané v předvolebních letácích, internetu a vývěsních skříňkách, a trestní oznámení už by měl pomalu snad každý místní občan...

Wikipedie: "Svoboda projevu (též svoboda slova) je svoboda vyjadřovat se bez cenzury a bez omezení. Synonymní termín svoboda vyjadřování bývá někdy používán pro indikaci, že nejde jen o svobodu projevu, ale také o svobodu informace a myšlenky přijímat, vyhledávat a rozšiřovat jakýmkoli způsobem, bez ohledu na použité prostředky. Tyto svobody jsou úzce spjaty s konceptem svobody myšlenek."

Častolovice byly krásné městečko, kde se spokojeně žilo, než si pár jedinců začalo hrát na "politiku". To se tady člověk musí už bát něco říci, napsat a nebo projevit svůj názor?

Kdo je další na řadě? Bývalá starostka, bývalý místostarosta, opoziční zastupitel a nebo někdo jiný, nějaký občan, který si dovolil v 21. století svůj názor projevit?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama