A co dál, Sokolovno?

16. dubna 2015 v 9:09 | Mgr. Jarmila Novohradská |  Kde je pravda?
23.3.2015 článek do Zdroje "opoziční" zastupitelky pí Mgr. Jarmily Novohradské

A co dál, Sokolovno?

Před dvěma lety byla Sokolovna v Častolovicích v tak žalostném stavu, že hrozilo její uzavření. Špatná statika, nevyhovující a bezpečnost cvičenců ohrožující topení, podlaha v zoufalém stavu - nerovná a při běhání či dupání dětí se z ní prášilo, špatná okna, šatna jen jedna, takže kluci se při školním tělocviku převlékali ve vestibulu a šatnu galantně přenechali dívkám, únikové schodiště v havarijním stavu, nehygienický a v podstatě nepoužitelný kiosek. Díky dotaci, částečnému finančnímu přispění od firmy ISOVER a samozřejmě odčerpáním nemalé částky z rozpočtu městyse byla Sokolovna uvedena do stavu, který vyhovoval momentálním potřebám, a věřili jsme, že ji bude možné při slušném zacházení využívat ještě řadu let, než se podaří zajistit finanční prostředky na vybudování nové haly. Ale ouha! Zdá se, že vandalové nepoškozují jen stěny a světla u únikového schodiště, ale zřejmě se objevují i v řadách cvičenců. Nemám momentálně do Sokolovny přístup, ale když jsem se dozvěděla, jak to nyní vypadá uvnitř, je mi to líto. Proražené nové dveře do nové šatny, poničená podlaha, zničené nové dveře do nářaďovny zhotovené na míru (viz foto) atd. Po provedené rekonstrukci jsem u sebe neustále nosila klíče a téměř pravidelně chodila kontrolovat stav zařízení. Pokud se objevil problém, nebylo těžké zjistit podle rozpisu, kdo tělocvičnu používal, a zjednat nápravu. Děje se tak i nyní? A proč má být odstraněn 2 roky starý elektronický vrátný s videokamerou, který je funkční a umožňuje otvírání vchodových dveří ze sálu i z posilovny, a nahrazen novým jen proto, aby Sokolovnu bylo možné otvírat na čipové karty? Kolik těch karet bude rozdaných? To opět spějeme do stavu, kdy mezi lidmi kolovalo snad 100 klíčů od Sokolvny a každý si tam mohl dělat, co chtěl? Sprchovat se za peníze městyse, pořádat alkoholické dýchánky, kdy pak na různých místech byly poházeny prázdné lahve od alkoholu, a kdo ví, co se tam ještě dělo? Sokolovna byla skutečně veřejným domem, kdy klíče k ní měli k dispozici lidé z Černíkovic, Kostelce, Lible a dalších okolních obcí. Měla by však prioritně sloužit ke školním tělocvikům a ostatní cvičenci by si měli vážit toho, že ji mohou používat bez jakéhokoliv poplatku a podle toho se chovat. Pokud vím, tak málokde je takovéto bezúplatné využívání cvičebního sálu. Zeptejte se například v Česticích, že i místní za užívání sálu platí, natož přespolní!
Mgr. Jarmila Novohradská

2.4.2015 Odpověď "redakční rady Zdroje"
Dobrý večer paní Novohradská,
děkujeme za zaslaný článek do čísla čtvrtletníku ZDROJ. Uzávěrka byla posunuta z důvodu dovolené tiskaře o několik dní dopředu, a tak na Váš článek už nezbylo místo. Bylo nám vysvětleno, že na opravách v tělocvičně se pracuje a určitě se k tomuto tématu vrátíme v příštím čísle časopisu.
Ještě jednou se omlouváme za neotištění článku.
redakční rada ZDROJE

Poznámka: v posledním čísle Zdroje 4/2014 bylo v tiráži uvedeno, že uzávěrka dalšího čísla je 23.3.2015.
Velikonoční výstava "Svátky jara" se konala 27.3. - 29.3.2015, článek na titulní straně
"Častolovice zkrášlí 350 nových stromů" byl napsán také až koncem března.
Petice občanů příslušné části ulice Masarykova, kteří nesouhlasí s posunutím středu silnice, byla předána na Městys Častolovice dokonce až v pátek 3.4.2015
(ve Zdroji 1/2015 píší starosta a místostarostové městyse 9.4.2015),
ale i ta našla nějaké to místo na zveřejnění po plánované uzavírce čísla Zdroje 1/2015, ale ani jeden článek odeslaný před uzávěrkou od opozičních zastupitelů nebyl přijat a zveřejněn.


"Opoziční" zatupitelka pí Čestická poslala jako příspěvek do ZDROJE článek Andrey Micherové
"Veřejná schůzka zákonných zástupců, pedagogických pracovníků a zástupců zřizovatele"

2.4.2014 Odpověď "redakční rady Zdroje"
Dobrý den paní Čestická,
článek, který jste nám poslala do ZDROJE, po uvážení redakční rady, neotiskneme. Nebudeme, tak již vypjatou situaci v městečku Častolovice, ještě více vyostřovat. Škoda, že se Vám nepodařilo poslat pár slibovaných řádků o akcích MŠ. Budeme rádi, když se povede něco zaslat do příštího čísla. Uzávěrka bude 15. června 2015.
Ještě jednou se omlouváme a budeme se těšit na budoucí spolupráci.
redakční rada ZDROJE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama