Dopis redakci OT

9. dubna 2015 v 22:30 | Jana Albrechtová |  Názory občanů
Dopis Mgr. Jany Albrechtové redakci Orlického týdeníku ze dne 9. dubna 2015

Vážená redakce,

vzhledem k tomu, že se cítím dehonestována titulkem článku Trestní oznámení.... ze dne 10.3.2015 OT, neboť v článku bylo m.j. uvedeno mé plné jméno, prosím o zveřejnění tohoto mého stanoviska, které uvádí věc na pravou míru a do současného stavu informací, které je možno ověřit u Komise pro přestupky při MÚ Kostelec nad Orlicí,
předseda Mgr. Meduna. Mé dementi zní:

Kdo ze čtenářů Orlického týdeníku by chtěl vědět, jak dopadla věc
s "Trestním oznámením na důchodkyni za pomluvu a její šíření",
jak stálo v titulku článku z odděl. Zpravodajství OT, 10. března t.r., sděluji, že trestní oznámení podané na mne starostou městyse Častolovice bylo řešeno Komisí pro přestupky při MÚ Kostelec nad Orlicí dne 25.3.2015, kde jsem podala vysvětlení. Komise poté neshledala v mém počínání přestupek a věc odložila. Zda byl o výsledku jednání informován starosta městyse, mi není známo.

Protože nejen starosta, ale i já jsem se obrátila na tři právníky, mohu čtenáře OT seznámit i s právním výkladem, jehož závěr stručně řečeno zní:
v daném případě nemohlo jít o přestupek, nýbrž o projev kritického názoru, který musí politik, byť regionální, strpět jak od svých voličů, tak od opozice, novinářů i občanů, protože stát se politikem, bylo jeho svobodné rozhodnutí.

Mgr. Jana Albrechtová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama